Örökbeadható az a baba, akit az erre a célra kijelölt inkubátorban helyeztek el, feltéve, hogy hat héten belül nem jelentkeznek érte vérszerinti szülei.
Európában elsőként Magyarországon 1996-ban a budapesti Schöpf-Mérei-kórházban tettek ki babamentő inkubátort, azóta az ország különböző kórházainál több ilyen inkubátor lett elhelyezve.
A gyerekek kitevése akár öt év szabadságvesztéssel is büntetendő, de az inkubátorok esetében ezt megváltoztatták. 2005 óta az inkubátorba tett gyerek szüleit nem keresik, a babák örökbeadhatóak a hat hét várakozási idő leteltével. (Előtte meg kellett várni a büntető eljárás lezárását)
Az inkubátorba tett babák később nem tudják vérszerinti szüleiket megkeresni, hiszen nincs adat róluk a Tegyesznél, mint a hagyományos titkos örökbefogadás esetében. Így a babáról a vérszerinti családban előforduló esetleges betegségeket sem lehet tudni, illetve a gyerek származását sem lehet megállapítani.
2011-ben összesen 26 darab inkubátor volt kihelyezve országszerte. Az inkubátorok listája a Tegyesz oldaláról letölthető: http://www.tegyesz.hu/file/
Élőben egy inkubátort láttam, a Kistarcsai Flór Ferenc kórházban. Személyes véleményem, hogy az az inkubátor elég rossz helyen van, ha a kismama oda be akarna jutni át kell mennie a bejáraton, aztán a kórház udvarán, be a kórházépületbe és a napközben üzemelő recepció előtt kell a kisbabát az inkubátorba helyezni. Szerintem ez nem a legfélreesőbb hely, de gondolom nem találtak jobb helyet a kórházban.
Idén már több esetet is lehetett hallani amikor a babamentő inkubátorokba raktak csecsemőket, a legfrissebb 2012.08.14-i hír a Hirado.hu-ról (http://www.hirado.hu/Hirek/
"Újszülöttet találtak a Heim Pál Gyermekkórház Madarász utcai kórházának babamentő inkubátorában. Az újszülött a Nyári Petra nevet kapta, 2930 gramm, és 50 cm hosszú, nagyjából egy-két hetes. Már leesett köldökcsonkkal került az inkubátorba. A kórház tájékoztatása szerint a baba jól van."